Nākotnē krievus pazīs pēc smakas
- Taisnība Raksta
- May 15
- 3 min read

“Viņus pazina tikai pēc izskata” ir Antona Timoņišina 1966. gadā režisēta padomju filma, kas ir Eduarda Rostovceva stāsta “Pārbaudījumu stunda” ekranizācija. Stāsts ir balstīts uz reāliem notikumiem un veltīts padomju izlūkdienestu virsnieku varonībai, kuri darbojās okupētajā Odesā Otrā pasaules kara (Lielā Tēvijas kara) laikā.1 Gados pieredzējušāki var atcerēties propagandas filmu ar raksturīgiem tēliem un notikumu interpretāciju, un tomēr svarīgākais – pazina pēc izskata (sejas).
Nenoliedzami, ka katrai tautai ir raksturīga arī sava uzvedības maniere, mentalitāte un emociju izpaušanas veids, nereti arī sejas vaibsti un tamlīdzīgi. Tomēr tas viss ir pārāk vispārināti un ļauj prasmīgiem vienmēr pazust pūlī un palikt neatpazīstamiem.
Laiks ir gājis, tehnoloģijas un tehnika ir attīstījušās, un mūsdienās atpazīšanai sen nevajag tetovēt asins grupu padusē karavīriem, ir gan videonovērošanas un sejas atpazīšanas programmas, attīstītas ne tikai pirkstu nospiedumu un gaitas, arī žestikulācijas un citi ķermeņa valodas atpazīšanas risinājumi. Daudz jau iespēju un tie visi ir industriāli risinājumi, kuru strauju izaugsmi nodrošina mākslīgā intelekta tehnoloģiskās iespējas. Te sen vairs nav vajadzīga kaut kāds personas “čipošana” vai kāda cita veida salīdzinoši viegli atklājama un arī likvidējama atšķirības pazīmju nesēja pievienošana.
Pašsaprotami, ka tiek meklēti jauni un pietiekoši lēti jauni risinājumi, kas ietvertu savas populācijas – cilts iezīmēšanu. Savējo droša atšķiršana. Jau senatnē daudzas ciltis to darīja ar raksturīgiem krāsojumiem, tetovējumiem, vai simboliskiem atribūtiem.2 Gandrīz kā digitālā laikmetā – „savējais” vai „svešais” – „viens” vai „nulle”.
Šajā ziņā krievi sper izšķirošu soli un negaidīti atkal spēj pārsteigt pasauli ar saviem unikāliem Kuļibina3 un Kalašņikova4 vērtiem risinājumiem. Krievija pilnībā aizliegs Rietumu kosmētikas un smaržu piegādi, pat izmantojot "paralēlo importu" no "nedraudzīgām" valstīm.5 To apliecina Krievijas Federācijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas atjauninātais saraksts, ziņo The Moscow Times,6.
Tātad, turpmāk Krievijā bez autortiesību īpašnieka piekrišanas var importēt tikai medicīnisko kosmētiku (nopērkama būs tikai aptiekās ar ārsta recepti), un parfimērijas izstrādājumi no sarakstiem ir pilnībā izslēgti.7 Pilnīga izslēgšana ir tas drošākais.
Krievijas Minpromtorgs uzskata, ka Krieviju pametušo zīmolu "paralēlā importa" vietā veikalu plaukti jāpiepilda tikai ar krievu kosmētiku un smaržām. Saskaņā ar Krievijas Federācijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas novērtējumu, Krievijas ražotāji var jau mēneša laikā ieņemt divas trešdaļas tirgus, un pašlaik aptuveni puse no viņu jaudām ir dīkstāvē.
"Mūsu patērētājiem pazīstamās kosmētikas produktu līnijas pieejamību nodrošinās gan Krievijas ražotāji, gan draudzīgu valstu atsevišķi zīmoli, gan oficiālo izplatītāju piegādes," sacīja Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas pārstāvis.8 Lai ierobežotu paralēlo importu, Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija plāno radikāli reformēt pašu mehānismu. Ja iepriekš departaments atļāva valstī ievest plašas preču kategorijas - apģērbu, kosmētiku, apavus, alkoholu, farmaceitiskos produktus utt., tagad loģika mainās: "paralēlais imports" atļaus ierobežotu zīmolu sarakstu, nevis visu produktu kategoriju, un no parfimērijas tiek svītroti visi parfimērijas zīmoli (izņemot nacionālos zīmolus no īpaši draudzīgām valstīm).
Pirms pusgada tika ziņots, ka smaržu ražošana Krievijā ir sasniegusi rekordaugstu līmeni: gada pirmajā pusē valstī tika saražoti 51,6 miljoni pudeļu, salīdzinot ar 39,3 miljoniem tajā pašā laika posmā pagājušajā gadā.9 Tas būtu tāds nozīmīgs pagrieziena punkts, kas nostiprinātu jau vadošo tendenci - Krievijai ir sākušas strauji samazināties importēto smaržu piegādes. Tādējādi šī gada pirmajos piecos mēnešos tās samazinājās par 6,5% salīdzinājumā ar to pašu periodu pagājušajā gadā, un kopumā tika pārdoti 23,3 miljoni pudeļu. Maijā imports samazinājās par 33,8 %, sasniedzot 3,83 miljonus vienību un izaugsmi ir laiks nostiprināt ar likuma spēku, jo tādi zīmoli kā LVMH (Christian Dior, Givenchy, Bvlgari), Kering (Alexander McQueen, Balenciaga) un Richemont (Cartier, Chloe, Piaget) nekādi nenostiprina patriotismu un proletāriskās pārliecības garu.
Tādējādi likumprojekts un plāni paredz Krievijā visus odekolonu, smaržu un visu parfimēriju tikai nacionāli ražotu un akceptētu. Kas gan var būt jaukāks par nācijas vienu smaržu - uzreiz sajūtams – savējais!
Droši vien aicinājums sieviešu tiesību apmātajās pašmājās radīt kādas nacionālas smaržas netiks pieņemts, tad vismaz Sankciju un dāmīšu klubiņu ministrija (sauc arī par Ārlietu ministriju) varētu īpaši atvieglot krievu parfimērijas pieejamību Krievijas pilsoņiem Latvijā, varbūt arī spītīgajiem nepilsoņiem. Lai tad var izpausties krievu patriotisms un jebkuram būtu tā pa gabalu skaidrs, ar ko satiecies vai brauc vienā sabiedriskā transportā. Vienkārši un nepārprotami!
Bija taču pie mums izstrādāti smaržu sensoru vesela plejāde CFI un Berga peļu slazdu fabriciņa vienmēr būtu gatava saražot tos pietiekamā daudzumā, ja vien valsts pasūtītu un būtu priekšapmaksa laikus.
Ja tomēr te vietējie amatnieki un pašdarbnieki grib tā īpaši izpausties - kurš gan var liegt īpašā smaržā izpausties politisko partiju piekritējiem un atbalstītājiem, vai dzīvotnespējīgu dotēto pašvaldību robežu bīdītājiem jaunajos mērnieku laikos. Noteikti vajadzētu iezīmēt arī jauniešus, kas nekārtos centralizētos eksāmenus un nevar sagrabināt vismaz 15% zināšanu uzrādīšanu priekšmetā. Iespēju te ļoti daudz.
_____________________________
Arī citus ģeniālos lēmums var iepazīt https://t.me/s/minpromtorg_ru
コメント