top of page

Krievu papildus hromosoma

  • Writer: Taisnība Raksta
    Taisnība Raksta
  • May 30
  • 2 min read
Ķīna Krievija

Vispārzināms, ka Krieviju ar prātu nesapratīsi. Paši Krievijas iedzīvotāji visu nelaimju iemeslu jau gadsimtiem ilgi saskata sliktajos ceļos un ierēdņos. Tomēr līdz ar zinātnes attīstību ir kļuvis iespējams konstatēt arī iedzimtas īpatnības, kas medicīniski gan nav konstatētas tiem aptuveni 10 miljoniem krievu, kas dzīvo ārpus Krievijas teritorijas. Viss esot ģenētikā. Pirms kaut kādiem gadiem politiķi stāstīja, ka tos piemeklējis viedums un tie ir atklājuši tikai šai tautai īpašu gēnu – gēnos esot uzvara Otrajā pasaules karā, refleksu līmenī tas nodrošinot gaišu piemiņu visiem tajā konfliktā kritušiem.


Zinātnieki šaubījās, sabiedrība uzņēma ar dalītām jūtām izceļot kādas tautas ģenētisko pārākumu. Tomēr politdarbinieku pētījumi turpinājās aizvien meklējot patieso cēloni. Un – te prieka vēsts- atklājām! Tā saka vēsturnieks, daudzu augstu amatu un titulu īpašnieks un Putina galvenais miera sarunu vedējs Vladimirs Medinskis.1 Viņa slavenajā citātā teikts, ka krievu tauta ir piedzīvojusi tik daudz katastrofu un ciešanu, ka viņiem ir attīstījusies papildu hromosoma.


Līdz atklājumam bija tāls ceļš ejams, jo panākt populārāko grāmatu: “Par krievu dzērumu, slinkumu un nežēlību”, “Par krievu demokrātiju, netīrumiem un “tautu cietumu”, “Par krievu zādzībām, dvēseli un pacietību” drukāšanu un izpārdošanu (katra izpārdota vairāk nekā 1 miljonu eksemplāru) ne katram ir pa spēkam.


Vairums noticēja jaunajam atklājumam, jo vāji skolā mācījušies bioloģiju, DNS - tikai attālināti un hromosoma ir tāds romantisks vārds, kas līdzskanīgs kaut kam no „hrono” (laikam). Jebkurā gadījumā kaut kas smalks un ļoti svarīgs.


Mūsdienu zinātne, jo īpaši biomedicīna, gan atzīst, ka zīdītājiem papildu hromosoma ne vienmēr ir kaut kas labs. Tā cilvēkiem, kuriem 46 hromosomu vietā ir 47 hromosomas, gandrīz vienmēr piemīt Dauna sindroms, Edvarda sindroms un Patau sindroms. Pēdējā gadījumā vidējais izdzīvošanas rādītājs ir trīs dienas. Pētījumi turpinās.


Ja pieņemam, ka patiešām Krievijā dzīvojošiem ir par vienu hromosomu vairāk, tad daudz saprotamākas kļūst daudzas lietas. Neskarot politiku un valsts attīstību, vienkāršāk tad ir uztver daudzas dīvainības darbu organizācijā un padarītā kvalitātē, kuru ilustratīvai materiāls ir pārpildīts internets.


Ja tomēr nedaudz paceļamies virs zemes un pavērojam arhitektūru, tad daudzu risinājumu iespējamību patiesām nosaka kaut kas ģenētisks. Ja par piemēru ņemam luksuss klases dzīvojamo ēku kompleksu Maskavā, īpaši prestižā Horoševo-Mņevņiku rajonā, tad ir grūti stādīties kāda ir arhitektūras un pilsētvides kvalitāte citviet.


Ķīnas cūku ferma
Ķīnas cūku ferma
''Ekskluzīvs rajons'' Sanktpēterburgā
''Ekskluzīvs rajons'' Sanktpēterburgā

Salīdzinājumam jau apskatīt arī elites jaunos rajonus Pēterburgā, kur redzama tā pati aina un arhitektūra pēc kvalitātes gluži kā Ķīnas jaunbūvēs. Tikai ir viena nianse - Krievijā šāda arhitektūra paredzēta nomenklatūrai un bagātniekiem, bet Ķīnā – sivēniem.


Attēlos augstāk lielākais cūku audzēšanas komplekss pasaulē – gadā tur noaudzē 1,2 miljonus cūku, bet Pēterburgas 26 stāvu ēku kvartālā dzīvo līdz 10 tūkstošiem iedzīvotāju.


Ja Ķīnā cūku audzēšana notiek stingri atbilstoši dzīvnieku labturības prasībām, tad Krievijā acīm redzot dzīve tādā prestižā vidē ir papildus hromosomas ietekmes rezultāts.


Eiropā visi tajā zaļajā kursā gādā par ietekmes uz vidi mazināšanu, bet maskaviešiem tomēr ir citas rūpes – kā šāda megaprestiža vide ietekmē tās iedzīvotājus un to spriestspēju. Iespējams, ka šādi daudzdzīvokļu kompleksi rada tādus ģēnijus, kas spēj atrast ikvienā Krievijas iedzīvotājā papildus hromosomu.


_________

Comentários


Saņem jaunākos rakstus e-pastā!

Paldies, ka pieteicies!

milda.png
  • Facebook
  • X
  • Youtube
bottom of page