top of page

Rietumu kompānijas turpina piegādāt augstākās klases elektroniskās karadarbības ierīces Krievijai, neskatoties uz sankcijām 

  • Writer: Taisnība Raksta
    Taisnība Raksta
  • Nov 20, 2024
  • 1 min read
Putin on a microchip

Neskatoties uz starptautiskajām sankcijām, kas tika ieviestas pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā, Rietumu uzņēmumi turpina piegādāt Krievijai augstākās klases elektroniskā kara aprīkojumu. Šīs ierīces, kā spektra analizatori un signālu ģeneratori, ir būtiski, lai Krievija uzlabotu savas elektroniskā kara spējas. 


Krievija joprojām nespēj pati saražot šādu augstas precizitātes aprīkojumu, tāpēc tā pastarpināti iegādājas to no tādiem rietumu uzņēmumiem, kā Keysight Technologies, Stanford Research Systems (ASV), Rohde & Schwarz (Vācija) un AnaPico (Šveice), Pendulum Instruments (Zviedrija). Šīs aprīkojums ir nepieciešamas, lai traucētu pretinieka sakarus, maldinoši atspoguļotu satelītu signālus un uzbruktu GPS sistēmām. 


Tomēr neskatoties uz sankcijām, kas aizliedz šāda aprīkojumu eksportu uz Krieviju, iepriekš minētie uzņēmumi turpina piegādāt šos produktus, izmantojot starpniekus. Piemēram, 2023. gadā vien rietumu uzņēmumi Keysight, Rohde & Schwarz un AnaPico izmantojot starpniekus piegādāja Krievijai tehnoloģijas vismaz 38 miljonu ASV dolāru vērtībā. 


Visbiežāk izmantotie starpniekuzņēmumi ir reģistrēti Ķīnā, Honkongā, kā piemēram uzņēmumi, C-R Kesha Trading & Logistics un Tyranhe Technology Co. Šie uzņēmumi piegādā Krievijai ierīces no Keysight un Rohde & Schwarz. Šie uzņēmumi turpina piegādāt signālu ģeneratorus un spektra analizatorus, un šīs ir tikai dažas ierīces, kas tiek plaši izmantotas Krievijas uzsāktajā karā pret Ukrainu. 


Jāpiemin kā viens no pamatojumiem aktīvai šo tehnoloģiju iegādei ir šo ierīču būtiskā loma Krievijas iespējamajiem uzbrukumiem un aizsardzībai pret rietumu elektroniskā kara sistēmām, tostarp NATO un Ukrainas spēkiem. 


Kā norāda eksperti, šīs piegādes rāda, ka Krievijas militārā industrija turpina paļauties uz rietumu tehnoloģijām, neskatoties uz plašajiem apgalvojumiem no Krievijas puses par pašpietiekamu apgādi. Šis ir tikai viens no vairākiem piemēriem, kas parāda, ka sankcijas un kontroles pasākumi bieži tiek apieti, izmantojot starpniekus no valstīm, kas nav tieši pakļautas sankcijām. 


Pēc šīm atklāsmēm rodas jautājums, cik efektīvas ir esošās sankcijas un kā tās var tikt pastiprinātas, lai ierobežotu Krievijas piekļuvi šīm būtiskajām tehnoloģijām?


______________________________________

Comments


Saņem jaunākos rakstus e-pastā!

Paldies, ka pieteicies!

milda.png
  • Facebook
  • X
bottom of page